Jste zde

Na kole

Lysá hora

Napsal uživatel katka.salamonova dne St, 04/30/2014 - 14:45.

Lysá hora se, která leží ve výšce 1323 m.n.m. je dominantou a současně nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Nachází se na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Turisticky je velmi oblíbená a vyhledávaná, nejen pro své výškové prvenství, ale také z důvodu, že je obklopena opravdu přírodními skvosty, mezi které se řadí například vodopády Satiny, Mazák nebo Ondrášovy díry.

Nedefinováno

Vodní nádrž Žermanice

Napsal uživatel katka.salamonova dne St, 04/09/2014 - 10:40.

Tato přehrada byla vybudována v letech 1951 - 1958 a to prioritně jako zásobárna vody pro ostravský průmysl. Za ta dlouhá léta se však stala hlavně turistickým lákadlem, neboť v okolí nádrže bylo postaveno spousty rekreačních středisek, jakož i několik kempů. Ubytovat se můžete i v soukromí, je zde nabízeno mnoho objektů tohoto typu. Přehrada je ve velké míře využívána nejen ke koupání, ale také k rybaření.Na své si zde přijdou jak děti, které jistě potěší možnost zapůjčení lodiček, kajaků nebo šlapadel, tak i milovníci vodních sportů.

Nedefinováno

Ski areál Řeka

Napsal uživatel katka.salamonova dne St, 04/09/2014 - 08:35.

Ski areál Řeka se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko města Třinec a patří odnepaměti k velmi oblíbeným lyžařským střediskům v Beskydech.  K dispozici zde mají dva vleky. Velký, na červené sjezdovce, je dlouhý 1170 metrů. Sjezdovka zde začíná v nadmořské výšce 930 m. n. m. a v délce 1300 metrů klesá o 390 metrů k dolní stanici vleku. Tohoto jako jednoho z mála lyžařských vleků v Beskydech, mohou využít taktéž milovníci běžkařského sportu, neboť vede z údolí od cesty až na hřeben.

Nedefinováno

Přírodní koupaliště v Řece

Napsal uživatel katka.salamonova dne Út, 04/08/2014 - 19:29.

Toto přírodní koupaliště se nachází v obci Řeka a nachází se u stejnojmenného hotelu. Je napájeno z přírodního pramene, potokem Řeka, který pramení v krásném údolí Moravskoslezských Beskyd. V areálu koupaliště se nachází jeden větší 25 metrový nerezový plavecký bazén, jeden menší bazének pro děti a v neposlední řadě také brouzdaliště pro nejmenší. V areálu jsou četné možnosti sportovního vyžití, jsou zde k dispozici rozmanitá hřiště. Můžete si zde zahrát nohejbal, volejbal, ale také stolní tenis či kuželky. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvenín.

Nedefinováno

Wellnes hotel Bahenec

Napsal uživatel katka.salamonova dne Út, 04/08/2014 - 16:42.

Wellnes hotel Bahenec se nachází ve Slezských Beskydech a je dostupný jak pěšky, tak autem. Výchozím bodem pro oba způsoby dopravy je Písek u Jablunkova a trasa je dlouhá přibližně 7 kilometrů. Hotel je opravdu stvořen pro odpočinek a to v kterémkoliv ročním období. Po celý rok můžete navšívit unikátní pivní lázně, využít wellnes centrum s finskou saunou, relaxačním bazénem, relaxační místností, můžete si zde dopřát hřejivé zábaly a mnoho dalších příjemných procedůr.

Nedefinováno

Koupaliště Český Těšín

Napsal uživatel katka.salamonova dne Út, 04/08/2014 - 16:00.

Letní koupaliště v Českém Těšíně nabízí svým návštěvníkům spoustu zábavy. Připraveny jsou pro vás dva nerezové prostorné bazény, které jsou vybaveny tobogánem, čtyřdráhovou skluzavkou, skokanským můstkem, podvodními proudy a dalšími vodními atrakcemi. V areálu se dále nachází hřiště na beach volejbal, badminton, můžete si zde zahrát také stolní tenis či kuželky. Samozřejmostí jsou zde převlíkárny, a možnost občerstvení. Prostranství koupaliště nabízí dostatek travnaté plochy.

Nedefinováno

Chata Kamenitý

Napsal uživatel katka.salamonova dne So, 03/29/2014 - 14:43.

Celoroční ubytování i stravování nabízí chata Kamenitý ve svém kompletně zrekonstruovaném a nově vybaveném objektu. Nachází se v pěkném prostředí chráněné krajinné oblasti Beskydy. Okolí značí mnoho turistických tras, a v blízkosti se nachází další řada míst, které stojí za návštěvu. Najdete zde potřebný odpočinek, posezení s grilem, děti zde mají k dispozici houpačky a prolézačky i velké travnaté prostranství před objektem.

Přijďte si zde vychutnat skvělou kuchyni, i ubytování za příznivé ceny a načerpat novou energii. 

Nedefinováno

Ski areál a turistická chata Severka

Napsal uživatel katka.salamonova dne So, 03/29/2014 - 14:42.

Ski areál a turistická chata Severka leží v nadmořské výšce 965 metrů a nachází se v oblasti Těšínských Beskyd. Je ideálním místem pro turistiku, vhodným místem k pořádání rozmanitých  oslav, pracovních školení nebo školních výletů. Je to velmi oblíbené místo lyžařů, neboť sjezdovka se nachází přímo u chaty. Můžete se zde ubytovat, samozřejmostí je možnost stravování. Při ubytování si můžete vybrat pokoje první nebo druhé kategorie.

Nedefinováno

Hrčava

Napsal uživatel katka.salamonova dne So, 03/29/2014 - 14:40.

Obec Hrčava je po Bukovci nejvýchodnější obcí České republiky. Lidé v této obci se v mnohých případech snaží žít tradičním životem. Ač samotná obec není nikterak rozsáhlá, najdeme zde či v jejím bezprostředním okolí hned několik míst, která určitě stojí za zhlédnutí. Velkým turistickým lákadlem je Trojmezí. Jedná se o bod, kde se protíná hranice tří států. České republiky, Slovenska a Polska. Najdete tam nejen kamenný pilíř, značící tento významný bod, ale také altánky, které zde vytvářejí hezké místo k odpočinku či rozjímání.

Nedefinováno

Bylinné lázničky v Komorní Lhotce

Napsal uživatel katka.salamonova dne So, 03/29/2014 - 14:24.

Tradice těchto lázniček sahá až do roku 1860, kdy byly založeny. I v současné době se zde tradují staré receptury a postupy pro přípravu léčivých koupelí. Samozřejmě jsou zde nabízený také služby nové. K těm patří například masáže nebo prodej bylinných čajů. Toto místo je jako stvořené k regeneraci těla i duše. Hoďte starosti za hlavu, dopřejte si léčivou lázeň, k tomu příjemnou masáž a zakončete to například odpočinkem u šálku kvalitního čaje. Uvidíte, že budete jako znovuzrozeni.

Nedefinováno

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Na kole