Jste zde

Tandem paragliding

JAKÝ PARAGLIDINGOVÝ LET SI VYBRAT ? 

Všechny z těchto letů jsou vhodné pro osoby, které ještě nelétaly a záleží jen na době jak dlouho chcete být ve vzduchu a užívat si tak let na Javorovém vrchu.

Základní let

Seznámí Vás s paraglidingem a během letu máte dost času na vychutnat si vše co s létáním souvisí. Pilot vás během letu ukáže jak se padákový kluzák ovládá a odpoví na vaše otázky.

Termický let

Let trvá déle než základní let,  během letu pokud  nám to termické podmínky dovolí nastoupáme nad kopec a Vy si budete moci vychutnat let z větší výšky a s mnohem lepším rozhledem. Za letu přidáme i trochu akrobacie pokud si to budete přát...

Akrobatický let

- během letu používáme (ne) standartních letových režimů (spirály, wingovery  a další) a  dochází k velkému přetížení  a adrenalin z vás na zemi bude stříkat ještě celý den ....  :)  DOPORUČUJEM VŠEM TVRĎÁKŮM !

 

" ZÁKLADNÍtandemový let
Javorovy Tandem Paragliding  ...jednoduché seznámení s paraglidingem, které Vám přinese krásný zážitek a nádherný pohled s ptačí perspektivy.

...délka letu přibližně 8 - 10 minut. Mnohdy spíše déle, ale vždy záleží na aktuálních podmínkách.

Cena letu 1500,- Kč

 

" TERMICKÝ "  tandemový let
  ... určeno pro ty, kteří by si rádi užili delší let a společně s tandemovým pilotem létali ve stoupavých proudech nad vrcholky a dosáhli větších výšek a lepších pohledů na hory a krajinu

... délka letu přibližně 15 - 30  minut. Vždy záleží na aktuálních podmínkách. Narozdíl od letadla přesnou délku letu nedokážeme předem určit.

Cena letu 2300,- Kč.

 

" AKROBATICKÝ "  tandemový let
Akrobatický let - tandem paragliding javorový  ... tentokrát je tento let určen hlavně pro ty co již letěli a teď  by chtěli zažít maximální vzrušení a adrenalin.

Zkušený pilot  s Vámi provede různé akrobatické figury u kterých zapomenete nejen své  jméno ... :)

... délka letu přibližně do 15 minut, protože zde čas nerozhoduje a akrobacie cestu dolů velmi urychlí.

Cena letu 3200,- Kč.

 

Ke každému z letů nabízíme i videozáznám Vašeho letu. Volbu video záznamu k letu najdete v eshopu na www.tandem-beskydy.cz , případně v objednávce emailem ( info@tandem-beskydy.cz ) nebo telefonicky tel. 608637014 (po 19.hod) nám ji sdělte.

 

U všech letů by měla letící osoba zvážit zda ji zdravotní stav umožní let, zda je dostatečně vitální pro rychlý start a zda váhově se nepohybuje přes hranici 105 kg . Pilot může z důvodu bezpečnosti odmítnout letět s osobami, které tohle na první pohled nesplňují.

Hlavním místem kde létáme je Javorový Vrch, který je vysoký 982 m, má hezké a upravené travnaté startoviště. Přistání je dostatečně veliké a v blízkosti parkoviště pod Javorovým.

1. Setkání

Sraz na parkovišti pod kopcem, kde si povíme základní info k organizaci letu.
Doprovod může zůstat na přistání natáčet nebo fotit.


2. Výjezd lanovkou / autem

Po domluvě s klienty se rozhodneme jaký způsob výjezdu na start využijeme a dopravíme se na startoviště.

3. Předletová příprava a instrukce ke startu a přistání

Pasažéra zapneme do postroje, vysvětlíme jak budeme startovat a přistávat a připravíme si padák k letu.

4. Let a přistání
Samotný start je při vhodných podmínkách velice jednoduchý a stačí pár kroků a letíme . Prohlédněte si fotky a naše galerie pro lepší obrázek jak vše probíhá.

Budeme se těšit na společné chvile ve vzduchu

Chvíle čekání na správný vítr a letíme...
          
.... zhruba po deseti až třiceti  minutách (záleží na počasí a druhu letu)  létání v okolí Javorového přiletíme nad přístání, které je v blízkosti lanové dráhy a v případě dostatečné výšky uděláme spirálky a jiné šikovné věci co rozproudí krev v žilách ... a pak se lehce sneseme na louku, kde přistaneme...
       

      

Kdy je možné letět a jak dlouho trvá letecká sezóna?
Létat je možné kdykoliv to povětrnostní podmínky a váš čas dovolí. Za příznivého počasí létáme denně. Letecká sezóna začíná zpravidla dnem kdy „sleze“ sníh a to je zpravidla přelom března a dubna. Konec sezóny je zpravidla v měsíci říjnu až listopadu.

Jak zjistím zda je vhodné počasí?
Stačí vytočit kontaktní číslo : 608 637 014 nebo napsat e-mail na info@tandem-beskydy.cz , a hned se dozvíte, jestli se dnes létá nebo jak vypadá předpověď na další dny.

Co na sebe?
Přes léto není potřeba se speciálně teple oblékat, stačí rifle, tričko, mikina nebo nějaká šusťáková bunda. Doporučena a velmi vhodná je pevná obuv. Pokud si oblečení náhodou zapomenete pak vám rádi půjčíme speciální větru odolné kombinézy.

Doba letu?
Let trvá průměrně kolem 20 minut ( podle druhu letu). Čas strávený ve vzduchu je možné po dohodě s pilotem prodloužit i na několik hodin(ovšem pokud to podmínky dovolí).


Kde budeme přistávat?
Standardně přistáváme na louce vedle parkoviště u lanové dráhy a někdy pokud to podmínky dovolí přistáváme i zpátky na start.

Můžu si sebou do vzduchu vzít foťák nebo kameru?
Ano, je to možné a naši klienti to často využívají. Stačí si jen na start fotoaparát či kameru schovat pod bundu a pak ve vzduchu ji vytáhnout a točit a točit…

Kde budu během letu sedět?
Budete sedět na pasažérské sedačce, která je připnuta dvěmi karabinami na přední část rozpěrek,které jsou připnuty na popruhy padáku. Budete tedy sedět při letu vpředu před pilotem.

Létáte i v zimě?

Četnost letů v zimě je minimální, jelikož meteorologické podmínky to většinou, jak to už známe z praxe z minulých let, moc neumožňují a pokud ano, je dnů vhodných pro létání velmi málo.


Máte pojištění na tandemový let?
Všichni piloti mají platné licence
tandemových pilotů, akreditovaných Leteckou amatérskou asociací ČR, mají sjednané zákonné pojištění na škody způsobené třetí osobě a jako jedni z mála máme také sjednané pojištění pro pasažéra. Všichni létáme na padácích testovaných podle německého DHV testu, s pravidelnou
technickou kontrolou u výrobce. Používané sedačky jsou certifikovány podle EN 1651 a pasažérské sedačky navíc obsahují testovaný 14 cm pěnový chránič. Také karabiny a záložní padáky používáme jen s řádnými testy. Bezpečnost pasažéra je u nás na prvním místě. .


Omezení?
Věk není nijak omezen, váha od 15 - 110 kg. Let není vhodný pro kardiaky, diabetiky a epileptiky.

Chci to!! Co teď? Stačí si zatelefonovat na tel. 608 637 014 či napsat a doporučíme Vám některého ze zkušených pilotů létajících na terénu Javorový Vrch, se kterým se posléze můžete domluvit přímo na termínu.

Javorový vrch u Třince - jednička v paraglidingu v Beskydech
 

Javorový vrch je hora v Moravskoslezských Beskydech v blízkosti města Třince.

Ve výšce 945m se nachází turistická chata a v blízkosti je také i horní stanice lanové dráhy z Oldřichovic.
Na Javorovém jsou celkem tři sjezdovky a na té delší - severní budeme startovat.
Travnatý povrch dělá z této sjezdovky jedno z nejlepších startovišť pro paragliding v republice .

 

Přístup na Javorový:

- Lanovou dráhou z Oldřichovic ( více na lanová dráha )
- autem - cesta vede z údolí Tyry a je k výjezdu je nutné povolení
- pěšky - metoda vhodná snad jen pro doprovod nebo pro sestup z kopce
 

Mapa:
Javorový vrch

 Fotky Javorového:

Javorový vrch shoraJavorový pohled ze vzduchu z padákuJavorový pohled ze vzduchu z padáku Tandem paragliding

 

 

 

Naši piloti

Svaťa Gandera - pilot Tandem-beskydy.czSvatopluk Gandera
hlavní team pilot
praxe více než 15 let,
Pilotní licence PL-C,  PL-T (tandem pilot)

Tandem- beskydy.cz - pilot Ondra Krupa

Ondřej Krupa
mladý zkušený pilot, který je věčně na závodech
pilotní licence PL-C, PL-T (tandem pilot)

Instruktor paraglidingu
Specialista na extrémní lety (seskoky s padákem z tandemu apod )

 

 

 

 

Úzce spolupracujeme i s dalšími tandemovými piloty a proto jsme schopni zajistit tandemové létání i větších skupin.